Мајски оперски вечери

Од Википедија — слободната енциклопедија

Мајски оперски вечери - македонска музичка манифестација што се одржува во Скопје.

45. Мајски оперски вечери[уреди | уреди извор]

На 45. издание на Мајските оперски вечери биле прикажани следниве музички дела:[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Н.У. Македонска опера и балет, 45 Мајски оперски вечери, Скопје, 2017.