Маја Гроздановска-Панчева

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Маја Гроздановска Панчева
Роден(а)Скопје, СФР Југославија
ПотеклоРепублика Македонија
Жанровипоп, поп, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2000–сѐ уште

Маја Гроздановска Панчева (родена на 25 мај 1973) - македонска поп пејачка.[1]

Таа е мажена со македонскиот фудбалер Дарко Панчев и имаат две ќерки.[2]

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Сонам 2001 -
Не си мој -
Заборави на се -
Мачка со девет животи -
Вечна патека -
Барбика
Само ти Дејан Миличевиќ
Нова планета 2006 Михајло Павлов
Сеедно не ми е 2006 Томато продукција
Слушни го срцето 2007 -
Во името на љубовта 2007 Дејан Миличевиќ
Остави ме да горам 2011 Принц
Ноќи без крај 2015 Фабрика

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Профил на Маја Гроздановска-Панчева на Музички Регистар

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Muzika.Net.Mk > Изведувачи > Маја Гроздановска - Панчева“. web.archive.org. 2004-11-29. Посетено на 2020-10-08.
  2. Gogoska, Tatjana (2019-08-10). „Интервју со Маја Гроздановска-Панчева -Кога љубовта и насмевката се придружници во заедничкиот живот се е поубаво“. КулАрт.мк. Посетено на 2020-10-08.