Мацлов-Гарвиц

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мацлов-Гарвиц
Место во Левицранд
Црква во Гарвиц
Црква во Гарвиц
Мацлов-Гарвиц is located in Германија
Мацлов-Гарвиц
Управа
Земја Германија
Покраина Мекленбург-Западна Померанија
Округ Лудвигслуст-Пархим
Општина Левицранд
Место единици 2
Основни податоци
Површина 18,46 км2
Надм. височина 38 м
Население 672  (31 декември 2006)
 - Густина 36 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. PCH
Пошт. бр. 19374
Повик. бр. 038722
Портал www.amt-parchimer-umland.de
Координати 53°27′N 11°42′E / 53.450° СГШ; 11.700° ИГД / 53.450; 11.700Координати: 53°27′N 11°42′E / 53.450° СГШ; 11.700° ИГД / 53.450; 11.700

Мацлов-Гарвиц (германски: Matzlow-Garwitz) — поранешна општина во округот Лудвигслуст-Пархим, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Од 7 јуни 2009 година е дел од општината Левицранд.