Махдер Ассефа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Махдер Ассефа
Роден(а)ማህደር አሰፋ
5 октомври 1987 (1987-10-05) (34 г.)
Адис Абеба, Етиопија Етиопија
Националност
  • Етиопијка
ЗанимањеГлумица
Активен период2008–сè уште
Махдер ја интервјуираат во говорот на Енчевавет

Махдер Ассефа — етиописка глумица.

Филмографија[уреди | уреди извор]

  • Шеф (2012)
  • Триаголник (2013)