Масахиро Андо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масахиро Андо
Лични податоци
Роден на 2 април 1972 (1972-04-02) (50 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1995–1999 Shimizu S-Pulse
1999–2000 Júbilo Iwata
2000 Yokohama F. Marinos
2001 Omiya Ardija
2002 Gamba Osaka
2002 Vegalta Sendai
2003–2005 Omiya Ardija
2003Kyoto Purple Sanga
Репрезентација
1999 Јапонија Јапонија 1 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масахиро Андо (роден 2 април 1972) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1999 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]