Масанори Токита

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масанори Токита
Лични податоци
Роден на 24 јуни 1925(1925-06-24)
Роден во Јапонија
Починал на 5 март 2004(2004-03-05) (возр. 78)
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1950–? Tanabe Pharmaceuticals
Репрезентација
1951–1959 Јапонија Јапонија 12 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Масанори Токита (роден 24 јуни 1925) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масанори Токита бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1956.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1951 3 1
1952 0 0
1953 0 0
1954 3 1
1955 1 0
1956 2 0
1957 0 0
1958 0 0
1959 3 0
Вкупно 12 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]