Марјан Радески

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Марјан Радески
Марјан Радески ака пандев.jpg
Лични податоци
Полно име Марјан Радески
Роден на 10 февруари 1995 (1995-02-10) (26 г.)
Роден во Прилеп, Македонија
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Академија Пандев
Број 14
Младинска кариера
2006–2012 11 Октомври
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2011–2012 11 Октомври 10 (1)
2012–2015 Металург 74 (18)
2015–2020 Шкендија 100 (37)
2020– Академија Пандев 0 (0)
Репрезентација
2013 Македонија 19 3 (0)
2014–2017 Македонија 21 21 (4)
2014– Македонија 16 (1)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 18
28, 20 април 2019 (UTC).

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 19 ноември 2019

Марјан Радески (роден на 10 февруари 1995 во Прилеп) — македонски професионален фудбалер кој настапува за ФК Академија Пандев, во Првата македонска фудбалска лига.