Мартин Ковачев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мартин Ковачев е бугарски фудбалер, роден е на 13 март 1982 во Ќустендил кој моментално игра одбранбен играч во македонскиот ФК Пелистер од Битола.