Мартинез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мартинез
Црква Апостол Св. Томас
Црква Апостол Св. Томас
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаМартинез
Население (2018)
 • Вкупно122[1]
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Мартинез — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Општински регистар на Шпанија 2018 - Национален статистички институт