Мартина Хингис

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Мартина Хингис (англиски: Martina Hingis, словачки: Martina Hingisová Кошице, Словачка, 30 септември 1980) е професионален швајцарска тенисерка.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]