Марлон Ритер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Марлон Ритер (германски: Marlon Ritter, 15 октомври 1994, Есен, Германија) е германски фудбалер кој игра како напред за Падерборн . [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Ritter, Marlon“. worldfootball.net. конс. 7 August 2016. 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]