Марковиќ

Од Википедија — слободната енциклопедија

Марковиќ (Cрпската кирилица: Марковић, Српско хрватската латиница: Marković) е заеднички српски и хрватски презиме.

Познати луѓе со презимето вклучуваат:

Поврзано[уреди | уреди извор]