Марија Аделаиде Амарал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Maria Adelaide Amaral
Foto: Sérgio Savarese

Марија Аделаиде Амарал е бразилска писателка.

Телевизиски проекти[уреди | уреди извор]

Како авторка

Како ко-авторка