Марица Родригез

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Марица Родригез
Роден(а) Марица Родригез Гомез
1 Септември, 1975
Колумбија
Занимање Актерка, Модел
Активен период 1991–денес
Сопружник Џоша Минтц (2005–денес)

Марица Родригез (1 април 1975) е колумбиска актерка и модел.

Телевизија[уреди | уреди извор]

Телевизија
Година Серија Улога
1995 Маскарада
1997 Жената во огледалото
1997 Парфем на агонијата Кармен Колменарес
1999 Сопруг и Сопруга Лусија Мендез
2000 Реваншот Мерседес Риверол
2001 Пустински љубовници Барбара Сантана
2002 Љубовно чудо Милагрос Виуда де Амор
2004 Бунтовен ангел Кристал Коварубијас
2005 Лет 1503 Ангела Гранда
2006 безусловна љубов Џесенија
2007 Замка Марфил Мондрагон/Дебора Мондрагон
2002 Туѓи гревови Карен Ваљехо
2002 Дона Барбара Асунсион Верхел де Лусардо
2008 Анали Маријана, Ана Лусија „Анали“ и клоновите на Анали
2010 Опасна љубов Камила Брандо
2011 Соседната куќа Пилар Арисменди/Раќел Арисменди
2012 Лицето на Одмаздата антонија Виљароел
2013 Маж на Изнајмување Тереса Кристина Палмер де Ибара