Прејди на содржината

Марио Ѓуровски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Марио Ѓуровски
Марио Ѓуровски
Лични податоци
Полно име Марио Ѓуровски
Роден на 11 декември 1985(1985-12-11)(38 г.)
Роден во Белград, СФРЈ
Висина &100000000000001800000001,80 м
Позиција среден ред со напаѓачки задачи
Клупски податоци
Сегашен клуб Муангтонг Јунајтед
Број 20
Младинска кариера
ФК Јуниор
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2003ФК Младеновац (позајмница) 12 (0)
2004ФК Спорт (позајмница) 14 (3)
2004–2007 ФК Бежанија 83 (18)
2007–2010 ФК Војводина 56 (10)
2011–2012 Металург Донецк 7 (0)
2012– Муангтонг Јунајтед 77 (35)
Репрезентација
2010– Македонија 12 (2)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 19 мај 2013
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 5 февруари 2012

Марио Ѓуровски (роден 11 декември 1985) — македонски фудбалер кој игра за екипата на Муангтонг Јунајтед.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]