Марина Судакова

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Марина Владимировна Судакова (руски: Марина Владимировна Судакова; 17 февруари 1989) е руска ракометарка која игра за РК ЦСКА Москва и руската женска ракометна репрезентација . [1]

Таа ја освоила титулата светски шампион во 2009 година . Таа е студент на Ростовскиот институт на Рускиот државен трговско-економски универзитет.

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]