Прејди на содржината

Марид Муталимов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпреварувач за  Казахстан
Машко борење во слободен стил
Бронзен медал – трето место 2008 Пекинг слободен стил до 120kg

Марид Муталимов (роден на 22 февруари 1980 во Махачкала, Дагестан) е казахстански борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината слободен стил до 120 kg.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]