Прејди на содржината

Мариборски замок

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мариборски замок
Mariborski grad
Поглед на замокот
Карта
Општи податоци
ГрадМарибор
ЗемјаСловенија

Мариборски замок — замок во Марибор во Словенија. Објектот датира од 15 век.