Прејди на содржината

Манучар Маркоишвили

Од Википедија — слободната енциклопедија
Манучар Маркоишвили
Позицијакрилен бек
Висина197 м
Тежина95 кг
КлубПаласенестро Канту
Број27
Роден17 ноември 1986
Тбилиси, Грузиска ССР, СССР
НационалностГрузиец
Репрезентација

Манучар Маркошвили (грузиски: მანუჩარ მარკოიშვილი, 17 ноември 1986 во Тбилиси, Грузија) — грузиски професионален кошаркар кој игра за националниот грузиски состав и за италијанскиот прволигаш Паласенестро Канту.

Клубови[уреди | уреди извор]

Манучар Маркоишвили

Надворешни врски[уреди | уреди извор]