Прејди на содржината

Манон

Од Википедија — слободната енциклопедија

Манон (унгарски: Manon) е женско име кое се користи во унгарскиот јазик, води потекло од францускиот јазик и еден е од формите на името Марија.

Сродни имиња се: Мара, Маријан, Маријана, Марица, Марина, Маринела, Маринета, Маријон, Мариора, Марита, Маша, Мија, Мијета, Мирјам и Рија.

Имендени[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]