Мамлиут (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Мамлиут
Округ
Мамлют ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарМамлиутка
Часовен појасEast (UTC+6)

Мамлиут (казашки: Мамлют ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар Мамлиутка.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]