Малпартида де Корнеха

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Малпартида де Корнеја)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Малпартида де Корнеја

Знаме

Амблем
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Малпартида де Корнеја
Површина
 • Вкупна 19 km2 (7 sq mi)
Надм. вис. 1.090 m (3,580 ft)
Население (2006)
 • Вкупно 176
 • Густина 9,3/km2 (240/sq mi)
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)

Малпартида де Корнеја е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.


Cartel mdc.JPG
.

Gallery[уреди | уреди извор]