Прејди на содржината

Малован

Координати: 43°54′56.98″N 17°10′35″E / 43.9158278° СГШ; 17.17639° ИГД / 43.9158278; 17.17639
Од Википедија — слободната енциклопедија
Малован
Поглед кон Малован
Највисока точка
Надм. вис.1826 м
Координати43°54′56.98″N 17°10′35″E / 43.9158278° СГШ; 17.17639° ИГД / 43.9158278; 17.17639[1]
Географија
Малован на карта

Карта

МестоБосна и Херцеговина Босна и Херцеговина
Матичен венецДинариди

Малованпланина во општината Купрес, Босна и Херцеговина. Има надморска височина од 1,826 м.[2]

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. Malovan Geoview.info
  2. „Statistical Yearbook of the Federation of Bosnia and Herzegovina“ (PDF). Federation of Bosnia and Herzegovina, Federal Office of Statistics. 2009. стр. 28. Архивирано од изворникот (PDF) на 7 март 2010. Посетено на 26 август 2022.