Мали Крушлинци

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мали Крушлинци
Малі Крушлинці
Местоположба
Координати

Erioll world.svg 49°14′53″N, 28°40′17″E

Општи податоци
Име
- изворно
Мали Крушлинци
  Малі Крушлинці
Поштенски број 23242
Управа
Земја  Украина
Број на општини Виничка област, Виницки реон
Географија
Површина 2,96 км²
Население
Население 1684

Мали Крушлинци (украински: Малі Крушлинці) е село во Украина, Виницки реон, Виничка област.