Макс Хере

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Макс Хере

Максимилијан Хере (роден на 22 април 1973 година во Штутгарт, Баден-Виртемберг), попознат како Макс Хере, — германски музичар кој станал познат како член на групата Фројндкрајс.[1]

Животопис[уреди | уреди извор]

Тој е во брак со пејачката Џој Денален. Тие имаат два сина, Ајзеа Наледи (2001) и Џамил (2003). Тие се разделиле во октомври 2007 година. Во март 2011 година, тие се појавиле на повеќе настани заедно и изјавиле дека повторно се заедно. Хере има еврејско потекло.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Nitzsche, Sina A.; Grünzweig, Walter (2013). Hip-Hop in Europe. LIT Verlag Münster. стр. 213. ISBN 9783643904133. Посетено на 25 February 2016.