Максимилијан Хајденрајх

From Википедија
Jump to navigation Jump to search
Максимилијан Хајденрајх
Лични податоци
Висина &100000000000001730000001,73 м
Положба Среден ред


* Настапи (Голови)

Максимилијан Хајденрајх (роден на 9 мај 1967 година во Хановер, Нидерсахсен ) е германски фудбалски менаџер и поранешен играч, кој во моментов е менаџер на СВ Веил . [1] Тој бил играч од средниот ред и играл за разни клубови во Германија и Швајцарија во текот на 1980-тите и 1990-тите.

Наводи[edit | edit source]

  1. „Heidenreich, Maximilian“ (German). kicker.de. конс. 15 August 2011.