Максимилијан Хајденрајх

Од Википедија — слободната енциклопедија
Максимилијан Хајденрајх
Лични податоци
Висина &100000000000001730000001,73 м
Положба Среден ред


* Настапи (Голови)

Максимилијан Хајденрајх (роден на 9 мај 1967 година во Хановер, Нидерсахсен ) — германски фудбалски менаџер и поранешен играч, кој во моментов е менаџер на СВ Веил .[1] Тој бил играч од средниот ред и играл за разни клубови во Германија и Швајцарија во текот на 1980-тите и 1990-тите.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Heidenreich, Maximilian“ (германски). kicker.de. Посетено на 15 August 2011.