Макреш

Од Википедија — слободната енциклопедија

Макреш може да се однесува на:

Села[уреди | уреди извор]

  • Макреш — село во Кумановско, во денешната Општина Старо Нагоричане
  • Макреш — село во Светиниколско
  • Макреш — село во Бугарија

Општини[уреди | уреди извор]

Реки[уреди | уреди извор]

  • Макреш — река во Радовишко, притока на Крива Лакавица