Македонско сонце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Македонско Сонце
Отпочната24 јуни 1994
СопственикЃорѓија Џорџ Атанасоски
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски
Област на емитувањеМакедонија
СедиштеСкопје, Македонија Македонија
Сестрински канал(и)Телевизија Сонце
Веб-странаmakedonskosonce.com
tv-sonce.com

„Македонско сонце“ — македонско списание кое излегува еднаш неделно. Првиот број излегол на 24 јуни 1994 година. Сопственик на весникот е Ѓорѓија Џорџ Атанасоски.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Бизнисменот Ѓорѓија - Џорџ Атанасоски вљубеник во Македонско сонце“. 8.6.2023. Посетено на 12 јануари 2024. Проверете ги датумските вредности во: |date= (help)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]