Македонски форум за електроника

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Логото на форумот

Електроника МК е македонски форум за електроника, кој ги сплотува сите електроничари и ентузијасти на едно место. Целта е споделување на знаење и дружење помеѓу членовите. Форумот е создаден на 9 февруари 2007 година. Како што растела заинтересираноста за форумот, била донесена одлука истиот да биде пренесен на нов и платен хост со нов домејн бидејки стариот хостинг сервер бил бесплатен, но опциите кои ги нудел биле лимитирани. Новиот форум започна со работа на 6 октомври 2009 година.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]