Прејди на содржината

Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2010/11

Од Википедија — слободната енциклопедија
ВИП Супер Лига 2010/11
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
2010/11
Сезонски прваци Металург
  вицепрваци Вардар ПРО
Сезони на Супер лига

← 2009/10

2011/12 →

Македонската ракометна Супер Лига 2010/11, позната како ВИП Супер машка лига поради спонзорски причини - 19. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Металург.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Достигнувања (трофеи)“. rkmetalurg.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-29. Посетено на 30 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]