Македонска ракометна Супер лига (мажи) 2008/09

Од Википедија — слободната енциклопедија
Супер Лига 2008/09
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
2008/09
Сезонски прваци Вардар ПРО
  вицепрваци Металург
Сезони на Супер лига

← 2007/08

2009/10 →

Македонската ракометна Супер Лига 2008/09 - 17. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар ПРО.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-29. Посетено на 29 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]