Македонска ракометна Супер лига (мажи) 1998/99

Од Википедија — слободната енциклопедија
Супер Лига 1998/99
Лига Македонска Супер Лига
Спорт ракомет
1998/99
Сезонски прваци Вардар Ватростална
Сезони на Супер лига

← 1997/98

1999/00 →

Македонската ракометна Супер Лига 1998/99 - 7. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Вардар Ватростална.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За клубот“. rkvardar.mk преку web.archive.org. Архивирано од изворникот на 2019-12-29. Посетено на 29 декември 2019.CS1-одржување: бот: непознат статус на изворната URL (link)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]