Македонска ракометна Супер лига (мажи) 1994/95

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Супер Лига 1994/95
Лига Македонска Супер Лига
Спорт Ракомет
1994/95
Сезонски шампиони Борец Агропин
Супер лига сезони

← 1993/94

1995/96 →

Македонската ракометна Супер Лига 1994/95 - 3. издание на Македонската Супер Лига. Во оваа сезона првак бил Борец Агропин.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „За клубот“. grkborec.con.mk преку web.archive.org. Посетено на 30 декември 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]