Прејди на содржината

Македониј (Појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Македоониј (старогрчки: Μακεδόνιος; латински: Macedonius; «од Македонија») — машко име.

Познати личности

[уреди | уреди извор]