Македонија на Детска Евровизија 2011

Од Википедија — слободната енциклопедија

Македонија настапи на Детска Евровизија 2011 кој се одржа на 3 декември 2011 во Ереван, Ерменија.[1]

Пред Детска Евровизија[уреди | уреди извор]

На Детска Евровизија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „FYR Macedonia JESC 2011 Македония Р"етское Евровидение 2011“. esckaz.com. Посетено на 2021-06-06.