Макај (езеро)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Макај
Lake mackay.jpg
Координати 22°30′ ЈГШ 128°35′ ИГД / 
Сливни земји Австралија Австралија

Макај (англиски: Lake Mackay, IPA: /məˈkaɪ/[1]) е едно од стотината сушни езера во Западна Австралија и Северната територија.

Наводи[уреди | уреди извор]

Видете уште и[уреди | уреди извор]