Макат (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Макат
Округ
Мақат ауданы
Држава Казахстан
ОкругАтирау
Административен центарМакат
Часовен појас+5 (UTC+5)

Индер (казашки: Мақат ауданы) е округ на покраината Атирау во Казахстан. Административен центар на округот е градот Макат.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]