Магнус Крепер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Магнус Крепер Magnus Krepper
Магнус Крепер

Ролф Магнус Крепер (роден на 10 јануари 1967 година во Норшепинг, Шведска)[1] е шведски глумец, танчер, пејач и магионичар. Тој е член на Кругот на модерни илузионисти.

Во 2006 година, Крепер ја добил наградата Гулдбаге за најдобра машка улога во филмот од 2005 година „Уста до уста“.[2]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]


Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Архивиран примерок“. Архивирано од изворникот на 30 July 2012. Посетено на 17 March 2012.
  2. Wallin, Per (11 April 2010). „Krepper är kvar i Winter“. Посетено на 16 November 2020.