Магжан Жумабаев (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Магжан Жимабаев
Округ
Мағжан Жұмабаев ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Северен Казахстан
ЦентарБулаево
Часовен појасEast (UTC+6)

Магжан Жумабаев (казашки: Мағжан Жұмабаев ауданы) е округ во Казахстан во покраината Северен Казахстан со центар Булаево.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]