Лусам

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лусаме
Амблем на Лусаме
Амблем
Прекар(и): Лусаме
Метсоположба на Лусаме во Галиција.
Метсоположба на Лусаме во Галиција.
Управа
 • Градоначалник

Сантијаго Фреире Абеихон

area_magnitude = 1 E7
Површина
 • Вкупна 94,24 км2
Население (2004)
 • Вкупно 3.912(ИНСШ)
 • Густина 41,51/км2
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CET (UTC+2)

Лусаме е општина во Шпанија во покраината Ла Коруња.

Поврзано[уреди | уреди извор]