Лупер (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Лупер (англиски: Looper) е американски филм од 2012 година, во режија на Рајан Џонсон. Главните улоги ги толкуваат: Брус Вилис, Џозеф Гордон-Левит, Емили Блант и Џеф Даниелс.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во 2074 година, кога мафијата сака да убие некого, таа ја испраќа жртвата во минатото, каде неа ја чека платен убиец. Џо (го игра Гордон-Левит) е таков платен убиец, кој еден ден дознава дека мафијата сака да го затвори случајот така што неговата идна личност ќе ја врати во минатото, а тој треба да го изврши убиството.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 867, 6.2.2015, стр. 14.