Лунце

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лунце
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Bhutan" does not existМестоположба во Бутан.
Координати: 27°39′N 91°9′E / 27.650° СГШ; 91.150° ИГД / 27.650; 91.150Координати: 27°39′N 91°9′E / 27.650° СГШ; 91.150° ИГД / 27.650; 91.150
Држава Бутан
ОкругЛунце
Часовен појасBTT (UTC+6)

Лунце или Лунци — град во Бутан во округот Лунце.[1] Во градот се наоѓа Лунце Ѕонг.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „NGA GeoName Database“. National Geospatial Intelligence Agency. Архивирано од изворникот 2008-06-08. Посетено на 2008-07-05.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]