Лулин (Оборники)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лулин
Село
ДржаваПолска Полска
ВојводствоГолемополско Војводство
ОкругОборники
ОпштинаОборники

Лулин (полски: Lulin) е село во во општината Оборники во рамките на округот Оборники, во Големополското Војводство,во средишна Полска. Селото е сместено на 11 километри југозападно од Оборники и 25 километри северозападно од главниот град на војводството, Познањ.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Central Statistical Office (GUS) - TERYT (National Register of Territorial Land Apportionment Journal)“ (полски). 2008-06-01.

Поврзано[уреди | уреди извор]