Лука Штајгер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лука Штајгер

Лука Штајгер ( Блауштејн, 14 јуни 1988 ) е германски кошаркар. Тој играл на позицијата во позадината, а во моментов игра за Канарија.

Кариера[уреди | уреди извор]

Успех[уреди | уреди извор]

Клуб[уреди | уреди извор]

  • Баерн Минхен :
    • Првенство на Германија (1): 2013/14.
  • Броз Бамберг :
    • Првенство на Германија (2): 2015/16, 2016/17.
    • Германски куп (1): 2017.

Слободен[уреди | уреди извор]

  • Учесник на Ол-стар на Германското првенство (1): 2013.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]