Луи Кингилан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Медали
Кану-спринт жени

Светски Кану Шампионат

Бронза 1991 Париз
K-4 500 m

Луи Кингилан е кинеска кануистка-спринтер. Натпреварувајќи се во раните 1990-ти, таа освои бронзен медал во дисциплината К-4 500 метри на Светскиот Кану Шампионат 1991 во Париз.

References[уреди | уреди извор]