Луис Грабан

Од Википедија — слободната енциклопедија
Англија Луис Грабан
Лични податоци
Роден на 12 јануари 1988.(1988-01-12)(35 г.)
Роден во Кројдон, Англија
Висина &100000000000001830000001,83 м
Позиција напаѓач
Клупски податоци
Сегашен клуб Астон Вила Астон Вила
Број 45
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2005–2008 Кристал Палас Кристал Палас 13 (1)
2006Олдам 10 (0)
2007–2008Мадервел Мадервел 6 (0)
2008-2011 Милвол Милвол 70 (9)
2010Брентфорд Брентфорд 7 (2)
2011Брентфорд Брентфорд 5 (1)
2011 Брентфорд Брентфорд 20 (4)
2011-2012 Ротерам Јунајтед Ротерам Јунајтед 47 (21)
2012-2014 Борнмут Борнмут 87 (35)
2014-2016 Норич Сити Норич Сити 33 (12)
2016- Борнмут Борнмут 18 (0)
2017Рединг Рединг 16 (3)
2017-2018Сандерленд Сандерленд 19 (12)
2018-Астон Вила Астон Вила 15 (8)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 6 јануари 2011
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 17 ноември 2010

Луис Грабан (роден во Кројдон на 12 јануари 1988) — англиски фудбалер, напаѓач на Астон Вила на заем од Борнмут.