Лоша насока

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лоша насока
УлогиЏансел Елчин
Шукран Овалѓ
Илкер Аксум
Земја на потеклоТурција
Првичен јазиктурски
Продукција
МестоположбаИстанбул
КинематографијаGold Film
КамераМултикамера
Времетраење90 минути
Прикажување
Првична мрежаKanal D
Сликов формат480i (SDTV)
Звучен форматстерео

Лоша насока (турски: Kötü Yol) е турска телевизиска серија од. се емитува на турската телевизиска мрежа „Kanal D“. Серијата има 13 епизоди[1].

Улоги[уреди | уреди извор]

глумцу: улоги:
Шукран Овал Нуран
Џансел Елчин Кенан
Илкер Аксум Решат
Гокче Акилдиз Ханан
Ферит Каја Ихсан
Нергиз Чокарчи Ајше
Езги Мола Леман
Ајшенил Шамилоглу Ѓулу
Нурсел Козе Бедија

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Официјална страница“. Архивирано од изворникот на 06. 08. 2012. Посетено на 05. 08. 2012. Проверете ги датумските вредности во: |access-date=, |archive-date= (help)