Лонг (остров во Антигва и Барбуда)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Островот Лонг е остров кој се наоѓа во близина на североисточниот брег на Антигва. Островот се наоѓа во близина на северниот дел од полуостровот Пархам, и е петти најголем остров на Антигва и Барбуда.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Координати: 17°08′N 61°45′W / 17.133° СГШ; 61.750° ЗГД / 17.133; -61.750