Ломен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ломен може да се однесува на следниве места:

  • Ломен (Мекленбург) — општина во округот Росток во Мекленбург-Западна Померанија
  • Ломен (Саксонија) — општина во округот Саксонска Швајцарија-Источни Рудни Планини во Саксонија