Лог кај Млинше

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лог кај Млинше
Log pri Mlinšah
Лог кај Млинше is located in Slovenia
Лог кај Млинше
Лог кај Млинше
Местоположба во Словенија.
Координати: 46°8′9.2″N 14°52′6.1″E / 46.135889° СГШ; 14.868361° ИГД / 46.135889; 14.868361
Држава Словенија
Традиционален регионШтаерска
Статистички регионЗасавски
ОпштинаЗагорје на Сава
Површина
 • Вкупна0,81 км2 (0,31 ми2)
Надм. вис.&10000000000000457300000457,3 м
Население (2020)
 • Вкупно44
 • Густина54/км2 (140/ми2)
Часовен појасUTC+1
Пошт. бр.1411

Лог кај Млинше (словенечки: Log pri Mlinšah) — населба во Општина Загорје на Сава во средна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Штаерска. Населбата сега е вклучена во Засавскиот статистички регион.